Берлін скоротить участь Бундесверу в операції проти ІД

01621

Урсула фон дер Ляйєн заявила, що у військовому відношенні “Ісламська держава” загалом розгромлена. Вона вважає, що надалі операція Бундесверу проти ІД повинна мати інший характер.

Міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) заявила, що Берлін планує скоротити операцію Бундесверу проти терористичного угруповання “Ісламська держава” (ІД). Утім, чиновниця вважає, що німецькі солдати повинні залишитися на своїй базі в Йорданії. Під час візиту на базу в аль-Азраку і візиту до Аммана 13-14 січня вона наголосила, що у військовому сенсі ІД переважно розгромлена, тому кількість солдатів, які беруть участь в операції Counter Daesh (“Даіш” – арабська назва “ІД”), може бути зменшена.

“Ми знаємо, що ІД не варто недооцінювати і що ми мусимо попередити їхнє переховування в залишених ними місцях”, – цитує міністерку агенція новин AFP. Операція проти ісламістів триватиме, наголосила вона. Фон дер Ляєн також підкреслила, що Німеччина залишатиметься надійним партнером своїх союзників. Кількість солдатів Бундесверу залежатиме від характеру місій, які будуть узгоджуватися з союзниками та Бундестагом.

За чинним нині мандатом Німеччина може використовувати для боротьби з ІД не більше 1200 військовослужбовців. 280 з них дислоковані в Йорданії, де базовані літаки Tornado. Вони виконують розвідувальні польоти над Сирією та Іраком. За даними Бундесверу, Tornado в рамках Counter Daesh виконали вже більше 1190 розвідувальних польотів, при цьому було витрачено 17 мільйонів літрів палива.

Джерело: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.