Саудівська Аравія та ОАЕ вперше запроваджують ПДВ

01553

Податок на додану вартість у Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах справлятимуть з 1 січня 2018 року. Це історичне рішення, спільно узгоджене з низкою країн Перської затоки, поки втілили в життя лише вони.

Продаж низки товарів та послуг у королівствах Саудівська Аравія та Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) з 1 січня 2018 року оподатковуватиметься податком на додану вартість (ПДВ) зі ставкою п’ять відсотків. Про це у неділю, 31 грудня, повідомляють податкові органи в Ер-Ріяді та Абу-Дабі.

Запровадження ПДВ пов’язують зі спадом цін на нафту та необхідністю розширення бази поповнення державних скарбниць, а також стабілізації фінансових ринків королівств.

Як повідомляється, податок справлятиметься під час продажу низки продуктів харчування, напоїв, а також транспортних, готельних послуг та послуг у сфері нерухомості. Послуги у сфері освіти та охорони здоров’я спершу не будуть об’єктами оподакування ПДВ.

Два роки тому міністри фінансів країн-учасниць Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (GCC) погодили повсюдне запровадження ПДВ. Наразі до фактичного запровадження цього податку вдаються тільки Саудівська Аравія та ОАЕ. Інші країни-учасниці GCC – Бахрейн, Кувейт, Катар та Оман, – за даними інформагенції Kuna, мають запровадити ПДВ протягом наступних двох років.

DW

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.