“Укрпошта” зможе надавати фінпослугу з переказу коштів і брати участь у платіжних системах

01537

Національний банк України (НБУ) дозволив національним операторам поштового зв’язку (такий статус на сьогодні має лише державна “Укрпошта”) надавати фінансову послугу з переказу коштів і брати участь у внутрішньодержавних і міжнародних платіжних системах за умови отримання ліцензії НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Згідно з постановою Нацбанку №138 від 21 грудня, що набула чинності в середу, на нацоператорів поштового зв’язку поширюються вимоги положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів без відкриття рахунків за винятком кількох пунктів.

У документі також зазначено, що НБУ має право відкликати відповідну ліцензію у разі втрати компанією статусу національного оператора поштового зв’язку.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” директор департаменту фінансових послуг “Укрпошти” Артур Муравицький, це рішення НБУ дасть змогу компанії надалі розвивати фінансові послуги та підвищувати рівень їхньої доступності для населення.

Як повідомлялося, “Укрпошта” виступає за надання їй права працювати із коштами населення в рамках обмеженої банківської ліцензії, зокрема відкриваючи їм рахунки. Проте Нацбанк виступає проти, вказуючи на наявність на ринку чотирьох великих держбанків, сумарна частка яких після приватизації ПриватБанку перевищила 50% ринку.

Інтерфах-Україна


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.