Росія запустила перший ангольський супутник і втратила з ним зв’язок

01536

Джерела в індустрії кажуть, що це типова ситуація. Причини проблеми наразі не повідомляються.

Російський центр управління польотами (ЦУП) у середу, 27 грудня, запустив перший національний телеком-супутник Анголи з космодрому Байконур. Проте вже за кілька годин зв’язок із сателітом було втрачено, повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела в індустрії. За їхніми даними, контакт втрачено тимчасово, фахівці працюють над вирішенням проблеми.

Наземний центр перестав отримувати “телеметричні дані”, проте це “досить типова ситуація”, зазначило джерело. Раніше “Роскосмос” заявив про успішний запуск та виведення на орбіту супутника. Варто зазначити, що місяць тому Росія зазнала чергової невдачі із космічними проектами: у листопаді країна запустила метеосупутник, проте також втратила із ним зв’язок. Співрозмовники агенції “Інтерфакс” кажуть, що зв’язок із ангольським супутником міг обірватися через відмову передатчика, комп’ютерів чи несправних батарей.

Проект ангольського супутника був погоджений Москвою та Луандою в 2009 році. Ракетоносій для запуску виготовляв український розробник “Південмаш” з Дніпра. Вартість проекту оцінюють у близько 280 мільйонів доларів США, його кредитували російські держбанки. Задачею телеком-супутника був розвиток системи зв’язку південноафриканської країни, зокрема інтернету, радіо та телебачення.

Джерело: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.