Китай протестував найбільший у світі літак-амфібію

01513

Гідроплан-гігант успішно провів у небі близько години тестового польоту. Його планують використовувати рятувальні служби.

У Китаї в неділю, 24 грудня, успішно пройшли випробування найбільшого у світі літака-амфібії AG600 – “Водяного дракона”. Перший політ транслювало наживо державне телебачення, гідроплан вилетів з аеропорту Чжухай південної провінції Гуандун та повернувся після близько години в небі, передає агенція новин dpa.

Завдовжки AG600 37 метрів, розмах крил становить майже 39 метрів, зазначає китайське інформагентство “Сіньхуа”. Його розробка тривала майже вісім років, літак планують використовувати передовсім для гасіння лісових пожеж та рятувальних операцій на морі.

За даними корпорації-виробника, максимальна швидкість гідроплана становить близько 570 кілометрів на годину, максимальна дальність польоту – 5,5 тисячі кілометрів. Китай також не відкидає можливості виробництва AG600 на експорт.

Примітно, що тестовий політ “Водяний дракон” зробив поблизу Південнокитайського моря – на значну акваторію якого претендує Пекін попри міжнародне обурення. Як відомо, Китай не визнав рішення суду в Гаазі щодо розподілу територій у морі. Пекін, який називає води моря своєю “історичною частиною”, підкріплює свої претензії посиленням військової присутності у водах, а також спорудженням штучних островів. Вашингтон раніше направив кілька кораблів у прилеглу зону.

Джерело: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.