США позбавлять Україну низки торговельних преференцій

01506

У США стурбовані порушенням прав інтелектуальної власності в Україні. Київ закликають негайно покращити регулювання в цій сфері.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа призупинить дію низки переваг для України, які функціонують за Генеральною системою преференцій. Виключення Києва з переліку учасників програми відбудеться за чотири місяці, якщо українська влада не покращить захист прав власності, повідомляється в п’ятницю, 22 грудня, у заяві Офісу торгового представника США  – відомства, відповідального за розробку рекомендацій щодо торгової політики.

Призупинення преференцій для України “викликане її неспроможністю гарантувати належний та ефективний захист прав інтелектуальної власності попри роки заохочення та підтримки з боку уряду США”. На думку відомства, у Києва є всі шанси виправити ситуацію, зокрема щодо “регулювання ліцензійних платежів на користь правовласників”.

За Генеральною системою преференцій, яка діє переважно для бідних країн, а також для країн, що розвиваються, товари з них не обкладаються митом. Ця перевага діє для близько 3500 товарів з України, уточнюється на сайті відомства. За його даними, у 2014 році Україна була 79-ю за обсягами експорту до США, товарообіг між країнами тоді становив загалом 2,2 мільярди доларів США.

Джерело: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.