У Мінську спробують домовитися про припинення вогню на Донбасі під час різдв’яно-новорічних свят

01486

Останні цього року переговори в Мінську, заплановані на 20 грудня, будуть присвячені питанню припинення вогню на всій лінії зіткнення на період свят і зимових канікулПро це повідомив представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

«20 грудня 2017 року відбудеться останній в цьому році 73-й раунд переговорів у Мінську. На порядку денному робочої групи з питань безпеки, яку я представляю від України, сім важких питань. Але найпершим буде спроба домовитися про припинення вогню на всій лінії зіткнення хоча б на період новорічно-різдвяних свят і зимових канікул», – написав Марчук на сторінці у Facebook.

При цьому Марчук зазначив, що технологія, як цього досягти, вже напрацьована і завдяки їй в торік вдалося утримати режим повної тиші протягом шести тижнів, тоді як так звані «хлібне» і «шкільне» перемир’я в 2017-му були невдалими, сказав він.

«Дуже важливу роль в забезпеченні цієї технології відіграють військові Спільного центру контролю і координації (СЦКК), куди входять українські і російські військові. На відміну від патрулів СММ ОБСЄ , вони мають повноваження і можуть швидко втручатися в ситуацію, щоб припинити порушення режиму тиші. Російські військові – в порушення з боку ОРДЛО, а українські – з боку ЗСУ. Акція російського керівництва по відкликанню своїх військових із складу СЦКК практично унеможливить забезпечення режиму тиші, навіть якщо домовленість завтра буде досягнута», – повідомив Марчук і додав, що відкликання російської частини СЦКК однозначно призведе до ліквідації цієї структури.

20 грудня має відбутися остання зустріч учасників переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську, відповідно до графіку, узгодженого ще влітку.

Напередодні, особливо в районі Світлодарської дуги, почалося загострення бойової ситуації – близько 17:00 18 грудня, за даними ЗСУ, підтримувані Росією бойовики з підконтрольної угрупованню «ДНР» Горлівки обстріляи з реактивних систем залпового вогню населений пункт Новолуганське. Крім поранень вісьмох цивільних жителів, зокрема однієї дитини, є і руйнування десятків житлових будинків та окремих соцоб’єктів. Повідомляється про перебої з енергопостачанням.

В угрупованні «ЛНР» звинуватили українських військових в обстрілі Стаханова і Первомайська, бойовики на своїх сайтах також повідомляли про загиблу від серцевого нападу жінку і щонайменше 4 поранених через обстріли. Донецькі бойовики також заявили про обстріл підконтрольної їм Горлівки з боку ЗСУ і про руйнування там 11 будівель та одну поранену жінку.

Українські військові також заявили, що через обстріл КПВВ «Майорськ», розташований неподалік, не змогли пройти офіцери російської сторони СЦКК. Водночас сайти угруповання «ДНР» повідомили, що російські офіцери СЦКК з Соледару не виїхали – через обстріл не переїхали лінію розмежування. Бойовики звинувачують українську сторону, що їм не надали транспорт.

Джерело: Радіо Свобода


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.