У Нацбанку розповіли про претензії МВФ до України

01462

Національний банк України (НБУ) озвучив претензії Міжнародного валютного фонду (МВФ) до України.

Про це повідомив виконуючий обов’язки глави НБУ Яків Смолій, передають Українські Новини.

За словами Смолія, у МВФ вважають, що пенсійна реформа прийнята, але не так, як треба. Приватизація поки прийнята тільки у першому читанні, а Антикорупційного суду зовсім поки немає. Крім того, він додав, що у міжнародного кредитора є питання до прийнятого Держбюджету.

Він також зазначив, що при виконанні зазначених питань місія МВФ зможе приїхати в країну.

Раніше повідомлялося, що діюча програма кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) почалася у березні 2015 року і триватиме до березня 2019 року.

Загальний обсяг програми склав $17,5 млрд, тоді як Україна лише отримала $8,7 млрд з усієї суми (перший транш на $5 млрд- у березні 2015 року, другий – на $1,7 млрд у серпні 2015 року, третій – на $1 млрд у вересні 2016 року, четвертий – на $1 млрд у квітні 2017 року).

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу.

Так, Київ повинен прийняти закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа.

Відзначимо, що вчора, 14 грудня, НБУ заявляли про ризики затримки наступного траншу МВФ.

Джерело: НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.