Мугабе отримає $10 млн компенсації за відставку і довічну президентську пенсію – ЗМІ

01352

У рамках угоди, укладеної ще до відставки, екс-президент Зімбабве Роберт Мугабе отримає кілька мільйонів доларів разової компенсації з держбюджету країни, а також до кінця життя щомісячно отримуватиме виплати, рівні зарплати глави держави, у розмірі 150 тис доларів

Як зазначається, точна сума разової компенсації невідома. За даними джерела в правлячій партії Zanu-PF, в цілому Мугабе виплатять близько 10 млн. доларів, передає The Guardian

Також за даними видання, Мугабе до кінця життя будуть виплачувати 150 тис доларів щомісяця. Після його смерті дружині Мугабе Грейс будуть продовжувати виплачувати половину цієї суми.

Крім того в повідомленні наголошується, що подружжя Мугабе можуть залишатися в резиденції Блакитний дах у Хараре. Держава буде оплачувати їх медичні витрати, роботу домашнього персоналу, забезпечення безпеки та іноземні поїздки.

Генеральний секретар опозиційної партії Рух за демократичні зміни Дуглас Мвонзора назвав угоду, укладену з Мугабе, неконституційною.

“Ми не прив’язані до якої-небудь угоди, досягнутої з Мугабе, і якщо є будь-яка угода з грошима або чим-небудь ще, це неконституційно”, – сказав він.

Раніше повідомлялося, що в обмін на згоду добровільно піти з поста президента Мугабе гарантували імунітет від судового переслідування.

Нагадаємо, відставка віце-президента і кадрові чистки в країні спровокували кризу, результатом якої стала відставка Мугабе 21 листопада, який безроздільно правив країною 37 років.

Напередодні правляча партія висунула йому ультиматум. У тому випадку, якщо Мугабе до 12:00, 20 листопада, добровільно не залишив би свою посаду, проти нього почали б процес імпічменту.

24 листопада новий лідер Зімбабве Еммерсон Мнангагва приніс президентську присягу .

Джерело: НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.