Керімов не має дипломатичного імунітету у кримінальній справі – МЗС Франції

01336

Міністерство закордонних справ Франції опублікувало роз’яснення щодо дипломатичного статусу російського олігарха Сулеймана Керімова, обвинуваченого в ухиленні від сплати податків.

Заява розміщена на сайті відомства.

МЗС Росії після затримання Керімова в Ніцці заявило, що той мав дипломатичний паспорт і імунітет як сенатор Ради Федерації РФ.

Однак у французькому МЗС пояснили, що російський сенатор може користуватися імунітетом від кримінального переслідування тільки в тому випадку, коли мова йде про дії, пов’язані з виконанням офіційних обов’язків.

“Сулейман Керімов, як представник іноземної держави, користується імунітетом від іноземної кримінальної юрисдикції виключно за дії, вчинені при виконанні своїх обов’язків”, – йдеться в повідомленні.

У МЗС Франції додали, що остаточне рішення про застосування імунітету приймає суд.

Керімов прибув до Франції як приватна особа, ЗМІ також повідомляли, що його дипломатичний паспорт зберігається в Москві.

Безумовний дипломатичний імунітет поширюється лише на працівників посольств.

Нагадаємо, французька прокуратура висунула Керімову звинувачення у відмиванні грошей і шахрайстві з податками.

Суд відпустив Керімова з-під варти під заставу в 5 млн євро і заборонив залишати межі департаменту Приморські Альпи на Лазурному березі.

Джерело: Європейська правда

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.