Генеральна прокуратура втратила право починати розслідування

01320

Повноваження щодо початку проваджень проти службовців, суддів та правоохоронців від 20 листопада переходять до ДБР

Генеральна прокуратура України відтепер не має права розпочинати досудові розслідування проти високопоставлених чиновників, суддів та правоохоронців – ці повноваження передані Державному бюро розслідувань (ДБР). Відповідна норма Кримінального процесуального кодексу вступила в силу в понеділок, 20 листопада. Про це повідомляє “ЛІГАБізнесІнформ”.

Згідно з прикінцевими положенням КПК, прокуратура мала право розслідувати підслідні ДБР кримінальні правопорушення до дня початку роботи нового правоохоронного органу, проте не довше п’яти років з моменту вступу в силу чинного КПК (19 листопада 2012 року).

Відтепер Держбюро розслідувань уповноважене вести слідство проти президента, прем’єр-міністра та членів уряду, народних депутатів, членів ЦВК, генпрокурора і його заступників, керівництва Національного банку, чільника НАБУ, інших високопоставлених службовців, а також суддів і правоохоронців.

Крім того, бюро має право розслідувати деякі правопорушення з боку співробітників Національного антикорупційного бюро, глави та прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури, а також військові злочини.

Починаючи з 20 листопада 2017-го прокуратура вестиме тільки раніше розпочаті досудові розслідування до моменту їх завершення, але не довше двох років. Сьогодні також завершуються повноваження прокуратури з розслідування проваджень, які належать до підслідності НАБУ й зареєстровані до грудня 2015 року.

Джерело: 5 канал


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.