У Словенії розпочався другий тур президентських виборів

01286

Фаворит другого туру президентських виборів у Словенії – чинний президент країни Борут Пахор. У першому турі він здобув 47 відсотків голосів виборців.

У Словенії в неділю, 12 листопада, розпочався другий тур президентських виборів. Близько 1,7 мільйона виборців можуть віддати свої голоси до 19:00 за місцевим часом. До другого туру вийшли чинний президент Борут Пахор (47 відсотків голосів за підсумками першого туру) та Мар’ян Шарец (27 відсотків голосів у першому турі), передає інформагенція dpa.

53-річний Борут Пахор у минулому тривалий час був лідером соціал-демократів. Він очолював словенський уряд з 2008 до 2012-го – в роки найгіршої фінансової кризи в історії країни. Під час передвиборної боротьби Пахор заявляв, що його головне завдання – об’єднати людей. У рамках кампанії він протягом 25 днів пройшов понад 700 кілометрів між словенськими містами і селами для зустрічей з виборцями.

39-річний Шарец – комедійний актор, дворазовий мер міста Камнік. Президент у Словенії виконує переважно церемоніальні функції. Водночас глава держави очолює армію та висуває кандидатури на кілька важливих посад, зокрема главу національного банку.

Джерело: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.