США готові виділити майже $5 мільярдів для стримування Росії в Європі

01272

Проект оборонного бюджету США на 2018 фінансовий рік передбачає фінансування заходів щодо стримування Росії в Європі.

У пояснювальній записці “протидія агресії з боку Росії” проходить в документі окремою статтею, повідомляє DW.

У документі звертається увага на вторгнення Москви в Грузію в 2008 і в Україні в 2014 роках, а також її загрози державам-союзникам по НАТО.

В акті особливо підкреслюється “розширення військової активності” РФ “в Арктичному регіоні і Середземному морі”, “розвиток її ядерної доктрини” і порушення Москвою Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності і багатостороннього міжнародного Договору з відкритого неба.

США також стурбовані “дезінформацією, пропагандою, кібератаками” і “гібридними військовими операціями”, які проводить Москва.

У зв’язку з цим Вашингтон планує направити на реалізацію ініціативи щодо стримування Росії в Європі 4,6 мільярда доларів (близько 4 мільярдів євро).

Для підвищення оборонного потенціалу країн Балтії США виділять близько 100 мільйонів доларів.

Члени Сенату і Палати представників також запропонували американським багатоканальним дистриб’юторам, включаючи операторів супутникового і кабельного телебачення, утриматися від трансляції “контенту, який належить, контролюється або фінансується урядом РФ”.

Телевізійним дистриб’юторам, крім цього, рекомендовано не укладати договорів про оренду ефірного часу з виробниками аналогічних програм. При цьому російські державні ЗМІ прямо в документі не вказуються.

Крім того, акт про Національну оборону забороняє інвестиції Пентагону в двостороннє військове співробітництво і передбачає підготовку щорічних звітів про “стратегії російської інформаційної війни”.

Глава Пентагону Джеймс Меттіс і держсекретар США Рекс Тіллерсон повинні розробити план “з протидії загрозі шкідливого впливу з боку РФ”.

Раніше повідомлялося, що комітети з питань збройних сил Палати представників і Сенату США затвердили “компромісний” проект оборонного бюджету на 2018 фінансовий рік.

У ньому, зокрема, передбачено виділення $350 мільйонів військової допомоги для України.

Джерело: Новое время


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.