Волкер: У Росії є два варіанти подальших дій на Донбасі

01258

Спеціальний представник США по Україні Курт Волкер вважає, що у Росії є два варіанти подальших дій на Донбасі.

На думку Волкера, росіяни можуть піти на створення в довгостроковій перспективі ще одного замороженого конфлікту.

“Якщо Росія піде на створення ще одного замороженого конфлікту, як в Абхазії, Південній Осетії чи Придністров’ї, то вона понесе великі витрати… але вона зможе це зробити, незважаючи на всі втрати”, – вважає Волкер.

Альтернативою є вивід Росією своїх військ і сприяння розгортанню миротворчої місії ООН, що дозволить реалізувати положення Мінських угод.

Волкер додав, що ніхто не хоче повторення кіпрського сценарію на Донбасі.

“Не знаю, скільки років ми вже проводимо операцію з підтримання миру на Кіпрі. І я не думаю, що Україна цього хоче. Вона бажає повернути суверенітет над своїми територіями, і у неї є великий стимул для продовження реалізації мінських угод”, – сказав спецпредставник.

Раніше Волкер неодноразово заявляв, що Росія повинна вивести свої війська з окупованих територій Донбасу, щоб миротворча місія ООН змогла почати там свою роботу.

Також спецпредставник впевнений, що місія повинна мати повний контроль над всією зоною конфлікту, а не тільки по лінії зіткнення.

У свою чергу, РФ вважає, що в разі розміщення миротворчих сил на Донбасі, вони повинні бути лише на лінії зіткнення та мати тільки персональну легку зброю.

Джерело: НВ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.