“Райські” офшори. У світі вибухнув новий скандал із грошима політиків та зірок, серед яких – і українці

01253

Майже вісім трильйонів євро перевели на офшорні рахунки найбагатші люди світу.
“Paradise Papers”: світові супербагатії сховали в податкових оазах майже € 8 трильйонів “Paradise Papers”: світові супербагатії сховали в податкових оазах майже € 8 трильйонів Про це йдеться в новому масштабному журналістському розслідуванні Paradise Papers («Файли з райських островів»), оприлюдненому одночасно в усьому світу. ЗМІ отримали до рук дані офшорної компанії, що допомагає своїм клієнтам мінімізувати податки. Йдеться про мільйони документів, серед яких згаданий і президент України Петро Порошенко.

Нові податкові таємниці найбагатших людей світу – це 13 із половиною мільйонів документів, ідеться в сюжеті програми ТСН.Ранок. Документи компанії Appleby, що допомагає клієнтам відкривати офшорні компанії, досліджували чотири сотні журналістів із 67 країн.

Український слід у податкових таємницях – це загадкова компанія, пов’язана із топ-менеджером “Нафтогазу” Сергієм Олексієнком. Через фірму на острові Мен він міг виводити з України валюту. Представники Порошенка хотіли створити офшор на острові Мен, але їм відмовили – розслідування Представники Порошенка хотіли створити офшор на острові Мен, але їм відмовили – розслідування. Там же хотіли створити компанію і юристи Петра Порошенка, ще 2014-го. Але зробити цього не вийшло – офшорна компанія відмовилася мати справу з українським президентом.

У центрі нового розслідування – імена найвпливовіших бізнесменів та політиків світу. Зокрема, і з оточення президента США Дональда Трампа. Наприклад, міністр торгівлі США, як виявилося, має ділові стосунки із російськими партнерами з “чорного” санкційного списку. Вілбур Росс пов’язаний із фірмою, що отримує мільйони доларів прибутків за транспортування російської нафти і газу. Йдеться про компанії “Сібур”, в акціонерах якої – імовірний зять президента РФ Володимира Путіна Кіріл Шамалов, та Генадій Тимченко, проти якого Вашингтон наклав персональні санкції. Журналісти чекають від міністра пояснень.

Із офшорами пов’язана навіть британська королева. Єлизавета II вклала в офшори близько 13 мільйонів доларів власних коштів. Про це свідчать документи герцогства Ланкастерського, яке опікується монаршими статками більш ніж у півмільярда. Утім закон королева не порушила і в самому герцогстві запевняють, що вона навряд чи знала, куди вкладають її мільйони, що їх королева довірила фінансовим фондам.

У “райських документах” згадані й зіркові постаті, у прямому і переносному сенсі. В офшорах помічений американський генерал Веслі Кларк, який раніше очолював сили НАТО у Європі, а також співаки Мадонна і Боно.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.