МВФ продовжує вивчати пенсійну реформу та очікує від влади України виконання інших вимог

01235

Міжнародний валютний фонд (МВФ) все ще продовжує вивчати ухвалений Верховною Радою закон про пенсійну реформу, повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

“Закон про пенсійну реформу вже ухвалено, але ми все ще вивчаємо, наскільки цей документ сприяє досягненню раніше встановлених цілей”, – сказав він у Києві в п’ятницю, виступаючи на Українському інвестиційному форумі, організованому Асоціацією інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine.

Крім цього, Й.Люнгман повідомив, що для завершення четвертого перегляду програми співпраці України необхідно прийняти законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($ 0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв’язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише у середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії до України в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п’ятого траншу.

Джерело: Інтерфах-Україна


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.