Комітет відхилив один з проектів щодо Донбасу

01096

Профільний комітет Верховної Ради відхилив проект президента, який стосується пролонгації закону про особливий порядок самоврядування окремих районів Донбасу.

Водночас комітет з питань національної безпеки та оборони підтримав проект закону про особливості політики із “забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” та рекомендував проголосувати його в першому читанні.

Верховна Рада сьогодні включила обидва документи до порядку денного, тож голосування у парламенті за них може відбутись вже 5 жовтня.

Рада має право ухвалити будь-яке рішення щодо проектів законів, незалежно від рекомендації профільного комітету.

Голова фракції БПП Ірина Луценко вже анонсувала, що відхилений комітетом проект вони спробують схвалити одразу в цілому, а підтриманий комітетом – у першому читанні.

Комітет на чолі з Сергієм Пашинським доручив доопрацювати підтриманий проект до другого читання та врахувати в ньому правки представників комітету.

Зокрема, пропонується змінити редакцію статті 7 проекту закону, в якій вказано, що під час роботи усіх органів влади з відновлення цілісності України вони мають виконувати Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та “комплекс заходів” від 12 лютого 2015 року.

Низка членів комітету пропонували замінити згадку мінських домовленостей в законі посиланням на резолюцію Ради безпеки ООН від 17 лютого 2015 року, де дається оцінка цим домовленостям.

Комітет рекомендував повернути президенту на доопрацювання проект закону “про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей”. Документ пропонує продовжити дію закону про особливий порядок самоврядування окремих районів Донбасу.

4 жовтня президент України подав на розгляд парламенту два проекти законів щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Перший і основний – про особливості політики із забезпечення “державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Документ суттєво змінює політику Києва щодо зайнятих бойовиками районів Донбасу. Зокрема, змінюється формат АТО, який перетворять на “заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях”.

Росію визнають агресором, а окремі райони Донбасу – окупованими Росією та контрольованими нею бойовиками територіями.

Найбільшу критику отримала стаття 7 документу, де є посилання на Мінські угоди.

Другий проект – про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей.

У преамбулі до цього проекту вписали можливість розміщення на Донбасі миротворців ООН.

Також проект пролонгує на рік закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Дія останнього припиняється 18 жовтня.

Ця ініціатива також отримала багато критики з боку політиків та експертів. Проте, як вказують у фракції БПП, пролонгація закону необхідна для продовження міжнародних санкцій щодо Росії.

На засіданні комітету його голова зазначив, що цей закон і так не працює, а почне діяти тільки тоді, коли українська армія відновить контроль над окремими районами Донбасу та українсько-російським кордоном.

Низка фракцій Верховної Ради, зокрема “Батьківщина”, “Самопоміч” та “Радикальна партія” критикують обидва проекти, тож наразі виглядає сумнівним ухвалення документів одразу в цілому вже сьогодні.

Джерело: ВВС України


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.