Атака вірусу WannaCry – сигнал для пробудження і рішучих дій, – Financial Times

67721

У зв’язку із розповсюдженням вірусу WannaCrypt, який вже вразив понад 150 країн, уряди цих держав та компанії повинні залучити максимум зусиль та коштів, аби забезпечити інформаційну безпеку у світі.

Поширення цього “вірусу-здирника” – сигнал того, що пора прокинутися і вжити заходів, коли боротьба за комп’ютерну безпеку вже загострилася, повідомляє Financial Times.

На думку експертів, прообразом WannaCry було одне з кіберозброєнь, створених АНБ США, і яке було оприлюднене у результаті витоку інформації.

Необхідне активне громадське обговорення питань про призначення цих “озброєнь”, яким захистом вони забезпечені і яким чином можуть застосовуватися. Зараз неясно не тільки те, яке саме ПЗ “зберігається на складах” і як воно захищене, – не інформується про те, чи застосовуються ці озброєння в реальності і якщо так, то яким чином,
– коментують автори публікації.

Видання також радить компаніям-виробникам енергійніше стимулювати користувачів до відмови від застарілих операційних систем.

Важливо також, як зазначається у статті, переконати компанії, державні органи та фізичні особи інсталювати оновлення на свої комп’ютери, адже більше ніж 1,3 тисячі системи, як і раніше, уразливі для WannaCry, попереджають кібер-розвідники.

Нагадаємо, від масової кібератаки постраждали понад 200 тисяч користувачів мінімум у 150 країнах світу, серед яких – Україна. Новий вірус WannaCrypt шифрує файли та за допомогою програми-здирника вимагає викуп. Хто саме стоїть за цією атакою – поки невідомо.

Інтернет-видання The Intercept підозрює у злочині угруповання кіберзлочинців Shadow Brockers. А президент Microsoft Бред Сміт звинуватив у причетності до глобальної атаки Агентство національної безпеки США, написавши про це у своєму блозі.

Джерело: 24 канал


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.