Путін і Сі Цзіньпін стурбовані запуском ракети Пхеньяном

Moscow, Russia, Monday, Nov. 10, 2014. (ITAR-TASS Photo/Mikhail Metzel)

Лідери Росії та Китаю після чергового запуску ракети Північною Кореєю висловили стурбованість тим, як розвивається ситуація на Корейському півострові.

Президент Росії Володимир Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі в Пекіні у неділю, 14 травня, обговорили ситуацію на Корейському півострові і висловили стурбованість, в тому числі у зв’язку з останнім ракетним випробуванням, яке провела Північна Корея. “Була висловлена ​​обопільна стурбованість тим, як розвивається ця ситуація, і як зростає напруженість”, – заявив у неділю прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, інформує DW.

Пєсков також переадресував до міноборони питання про те, чи є достовірною інформація про те, що останній ракетний запуск КНДР відбувся поблизу російських кордонів, інформує “Інтерфакс”.

Натомість міністерство закордонних справ Китаю у неділю закликало усі сторони конфлікту навколо КНДР до “стриманості” з метою не допустити подальшого загострення ситуації. У заяві МЗС наголошується, що Пекін виступає проти “порушень Північною Кореєю резолюцій Ради Безпеки ООН”.

Раніше у неділю Північна Корея провела чергове випробування ракети, яка пролетіла близько 700 кілометрів, піднявшись на висоту близько двох кілометрів, після чого впала у води Японського моря. Запущена у неділю ракета пролетіла далі та піднялась на вищу висоту, ніж запущена Пхеньяном у лютому 2017 року балістична ракета середньої дальності. Експерти вказують на те, що динаміка польоту цієї ракети вказує на те, що КНДР вдалось просунутись вперед  у технологіях створення ракет, і що дана ракета, запущена за оптимальною траєкторією, здатна пролетіти від 4,5 до 6 тисяч кілометрів і навіть досягнути американських Гавайських островів.

Фото: ТАСС, Михаил Метцель


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.