В Чорнобилі почнуть будівництво сховища для ядерних відходів

444256

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак вважає, що будівництво Центрального сховища для відпрацьованого ядерного палива (ЦВЯП) з українських атомних електростанцій дозволить не лише економити великі суми грошей з державного бюджету, але й стане ще одним кроком для утвердження  незалежності  України від Російської Федерації.

«Як і рік тому, я вважаю, що це  – надважливий проект для України. Цей об’єкт забезпечить безпечне збереження відпрацьованого палива  протягом тривалого періоду. Сьогодні відпрацьоване паливо знаходиться на зберіганні в Росії»,- зазначив Остап Семерак.

Міністр нагадав, що Україна щороку платить близько 200 млн. доларів Росії за зберігання відпрацьованого ядерного палива, повідомляє прес-служба відомства.

«Збудувавши власне сховище, Україна вже за кілька років може його окупити. Зона відчуження має всі можливості для реалізації цього проекту і його будівництво відбуватиметься за найвищими світовими стандартами з екологічної безпеки», — підкреслив Остап Семерак.

На сьогодні вже завершено проектування ЦВЯП та розпочато будівництво під’їзної залізничної колії до  сховища, на території якого було проведено радіаційне дослідження земельних ділянок.

Відповідальність за завершення будівництва і подальшу експлуатацію  ядерної установки ЦВЯП покладено на ДП «Енергоатом».

Фахівці Київського інституту «Енергопроект» стверджують, що  екологічний вплив Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива буде значно нижчим від встановлених на сьогодні допустимих рівнів.

В свою чергу Міністр переконаний, що будівництво і подальша експлуатація сховища сприятиме реабілітації зони відчуження, поверненню до господарської діяльності частини цієї зони.

7 днів

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.