“Бацька” в Києві: чому приїжджав і чого треба чекати від Лукашенка

09404

Візит президента Білорусі Олександра Лукашенка до Києва не можна назвати надважливою подією. Однак Білорусь для України не просто сусід і партнер. Зрештою, саме у Мінську вже більше двох років проходять переговори Тристоронньої контактної групи по врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі. Про мету приїзду Лукашенка і подальший розвиток україно-білоруських відносин – в матеріалі сайту “24”.

Економічна співпраця і безпека на кордоні

Формальною причиною візиту Лукашенка було вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів Чорнобильської АЕС у зв’язку з 31-ю річницею трагедії. Як відомо, Білорусь від наймасштабнішої в світі техногенної катастрофи постраждала навіть більше, ніж Україна. Петро Порошенко і Олександр Лукашенко побували в Чорнобилі, виступили із відповідними заявами. Президенти, як і годиться в таких випадках, запевнили один одного в дружбі, а також домовилися про подальшу економічну співпрацю. До речі, Україна і Білорусь справді мають непогані економічні зв’язки, зокрема в аграрному і промисловому секторах. Між державами в цьому році навіть почав збільшуватися товарообіг після кризового періоду.

Лукашенко акцентував увагу на тісній економічній співпраці між двома державами. Президенти домовилися, зокрема, про співпрацю в сфері будівництва доріг білоруськими компаніями в Україні. Хоча Лукашенко і відомий на всю Європу диктатор (тепер уже, після Путіна, він став другим “останнім диктатором” в Європі – 24), але в Білорусі дороги дійсно кращі.

Крім економічної співпраці, для України важливий ще й безпековий момент. Мова йде про спільний кордон. Як говорить політичний експерт Тарас Чорновіл, Лукашенко, хоча й демонструє час від час свою “крутість”, насправді дуже залежний від Росії і в нього обмежений вплив на всі білоруські силові структури. Але питання з безпекою на кордоні президент Білорусі контролювати може. Звичайно, якщо Росія не вирішить розпочати якийсь повномасштабний наступ зі сторони Білорусі, але в такому випадку, зазначає експерт, Путін не питатиме Лукашенка в принципі.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.