Тисячі словаків вийшли на демонстрацію проти корупції

425

Демонстранти у Братиславі вимагали відставки міністра внутрішніх справ, шефа поліції та антикорупційного прокурора. Президент Словаччини Андрей Кіска підтримав протестувальників, інформує DW.

Кілька тисяч словаків у вівторок, 18 квітня, вийшли у Братиславі на демонстрацію проти корупції. Учасники акції протесту, яку організували два 18-річні школярі, вимагали не лише ґрунтовного розслідування корупційних скандалів, але й звільнення міністра внутрішніх справ, начальника поліції та антикорупційного прокурора. Главу МВС Роберта Каліняка підозрюють, що він за хабар допоміг обвинуваченому підприємцю. Опозиції досі не вдалося відправити урядовця у відставку.

Демонстранти несли транспаранти з написами “Ми хочемо кращої країни” та “Фіцо захищає злодіїв”. Роберт Фіцо є чинним прем’єр-міністром Словаччини.

“Корупція – це одна з найбільших проблем Словаччини. Наші гроші зникають у кишенях олігархів”, – заявила агенції AFP співорганізаторка протесту Кароліна Фарска. За даними інформаційного агентства TASR, в акції взяли участь п’ять тисяч осіб.

Президент Словаччини Андрей Кіска підтримав демонстрантів. “Якщо всі продовжуватимуть мовчати, тут нічого не зміниться”, – заявив він нещодавно в інтерв’ю газеті Dennik N. За даними Transparency International, Словаччина є сьомою найкорумпованішою країною-членом Євросоюзу.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.