Країни Будапештського меморандуму не достатньо жорстко відреагували на агресію Росії, – Бальцерович

455551

Великобританія та США, які разом з Україною та Росією підписували Будапештський меморандум, не відреагували на російську агресію так достатньо сильно, як декларує домовленість. Проте, було б наївно очікувати від них цього.

Таку думку висловив польський економіст Лєшек Бальцерович в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK.

«Проблема безпеки стала набагато серйознішою в різних містах світу. Тому вирішення цього питання сьогодні потребує вже більш координованого підходу західних політиків. Якщо мова йде про Близький Схід, то за вирішення конфлікту там, передусім, відповідає Європа. Також є проблеми Далекого Сходу, де з однієї сторони є Китай, а з іншої – США. І для світової безпеки дуже, як будуть розвиватися події в цьому регіоні», – коментує Бальцерович.

Експерт додає, що сучасна система безпекового світоустрою набагато краща, ніж та, яка була 50 років тому. Але сьогодні і вона, на жаль, порушена.

«Відповідальність за світову безпеку лежить на головних країнах-гравцях, які шляхом переговорів та своєї авторитетної позиції повинні вирішувати конфлікті питання», – зауважив Лєшек Бальцерович.

Однак після агресії Росії та анексії Криму виявилося, що ті країни, які були гарантами безпеки світоустрою, зокрема країни Будапештського меморандуму, відреагували недостатньо на грубе порушення миру.

Великобританія та США, які разом з Україною підписували Будапештський меморандум, не відреагували на російську агресію так достатньо сильно, як декларує домовленість. Проте, було наївно очікувати від них цього. Однак, З іншого боку – є санкції проти Росії, які дуже необхідні, тому важливі, щоб вони були підтримані іншими країнами. Також дуже важливо, щоб Україна у цій боротьбі була сильнішою в економічному аспекті. Тому реформи є необхідними і для відповідного рівня життя, і для достатнього фінансування національної безпеки та захисту», – певен Бальцерович.

Джерело: zik.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.