Матір всіх бомб. Як Трамп робить Америку знову великою

4552
Невдовзі після нищівного удару по сирійській авіабазі Пентагон скинув супербомбу на терористів Афганістану

Американці вперше застосували один зі своїх найпотужніших боєприпасів на полі бою. “Мати всіх бомб” скинули 13 квітня на систему тунелів і печер в афганській провінції Нангархар. Було знищено 36 терористів “ІД”, жоден цивільний не постраждав, інофрмує Еспресо.

Що таке “Мати всіх бомб”

Бомба, яку застосували американці, – це найпотужніший боєприпас неядерної дії. Називається вона GBU-43/MOAB, що розшифровується як Massive Ordnance Air Blast. У перекладі – важкий боєприпас фугасної дії. Альтернативна розшифровка Mother Of All Bombs, у перекладі – “мати всіх бомб”.

Її сконструювали в 2003 році. Тоді ж боєприпас двічі успішно випробували, але без бойової частини та взяли на озброєння. Є дані, що загалом США мають на озброєнні 15 таких “матусь”.

Поширена думка, нібито MOAB – це об’ємно-детонуюча, або ж “вакуумна” бомба. Насправді, це дуже потужна фугасна авіабомба вагою в 9,5 тонн. Вона має довжину трохи більше 9 метрів та діаметр більше 1 метра.

Значна частина ваги (8,5 тонн) припадає на вибухову речовину H-6. Це суміш гексогену, тротилу та алюмінієвого порошку. Сила вибуху становить 11 тонн в тротиловому еквіваленті. Радіус ураження MOAB – близько 140 метрів. Але руйнування відбуваються навіть на відстані 1,5 км від епіцентру.

Кого атакували супер-бомбою

Це територія, що межує безпосередньо з пакістанським регіоном, відомим як Зона племен. Фактично неконтрольована офіційною владою територія вже багато років слугує базою для талібів та інших радикальних терористів-ісламістів.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.