Війна у Сирії: G7 спробує знайти спільну позицію щодо Асада й Росії

566

Центральною темою переговорів країн Великої сімки (G7), які у понеділок пройдуть в Італії, вочевидь, стане Сирія, де минулого тижня відбулася імовірна хімічна атака.

Міністри закордонних справ країн G7 зосередяться на тому, як змусити Росію дистанціюватися від сирійського президента Башара Асада, інформує ВВС Україна.

Учасники зустрічі також очікуватимуть від США роз’яснень щодо їхньої майбутньої політики щодо Сирії.

У неділю держсекретар США Рекс Тіллерсон різко розкритикував Росію.

Він заявив, що Москва не змогла запобігти хімічному нападу з боку проурядових сирійських сил на місто Хан-Шейхун, яке утримують повстанці.

Минулої середи в результаті цієї атаки загинули 89 людей.

Водночас він також уточнив, що після удару США по сирійській авіабазі “жодних змін нашої військової поведінки” в Сирії не буде. Головном пріоритетом Вашингтона в цій країні і далі лишається перемога над угрупованням “Ісламська держава”, додав він.

Цим коментарям передувала заява представника США в ООН Ніккі Гейлі, яка сказала, що жодного способу стабілізувати Сирію з президентом Асадом немає.

Однак перед тим вона казала, що усунення пана Асада з посади сирійського лідера більше не є пріоритетом для США.

Сирія заперечує використання будь-яких хімічних речовин, а Росія заявляє, що США не змогли надати докази того, що Сирія має хімічну зброю.

Росія й Іран – ключові військові покровителі президента Асада – також погрожують, що відреагують у разі подальших американських авіаударів, і заявляють, що напад США перетнув усі “червоні лінії”.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.