Кубілюс: в ЄНП були противники “плану Маршалла” для України, але німці всіх переконали

67781

На етапі узгодження так званого “плану Маршалла для України” перед голосуванням на конгресі Європейської народної партії (ЄНП) проти виступили депутати з Нідерландів та кількох інших європейських країн, але зрештою документ був прийнятий.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” заявив колишній прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс, який є одним з авторів документу.

“На етапі узгодження, на drafting committee, були заперечення з боку Нідерландів та деяких інших країн, але німці переконали всіх інших”, – сказав Кубілюс.

Він зазначив, що в цьому документі йдеться не лише про “план Маршалла”. Там також йдеться про те, що санкції мають зберігатися, поки Москва не поверне контроль над кордоном; що нормалізація відносин з Росією можлива тільки тоді, коли Росія взагалі піде з України.

“Підкреслю: не йдеться про те, що рішення на Мальті – фінальне, і тепер для “плану Маршалла” розстелена червона доріжка. Звісно, ще буде опір. Але найголовніше – що ця резолюція відкриває двері для будівництва коаліції на користь України”, – сказав він.

Кубілюс пояснив що резолюція, ухвалена на Мальті, означає, що “план Маршалла” для України вже став офіційною політикою Європейської народної партії.

“Тобто це вже не ідея якихось революціонерів з околиць Європи, а ініціатива ЄНП. Це відкриває нам можливість працювати в європейському парламенті, працювати з Єврокомісією, працювати у Вашингтоні, переходити до практичних кроків уперед”, – додав він.

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.