Баскські сепаратисти з ЕТА почали здавати зброю: 120 одиниць, 3 тонни вибухівки

78882

 Баскське радикальне угрупування ETA почало процес здачі залишків зброї, формально закінчуючи шлях останнього повстанського руху в Європі.

Про це повідомляє ВВС.

На урочистій церемонії в південному французькому місті Байонна представники угруповання передали судовим органам інформацію про місця зберігання зброї.

За інформацією El Pais, представники угруповання повідомили про вісім схованок, в яких знаходяться 120 одиниць зброї, три тонни вибухівки, і безліч боєприпасів та детонаторів. Кілька вказаних схованок вже знайшли французькі сили безпеки.

За понад 40 років своєї діяльності бойовики ЕТА вбили більше 800 людей, і поранили декілька тисяч. ЕТА заявила про припинення активних дій в 2011 році, але не роззброїлася.

Група була серйозно ослаблена протягом останніх роки після того, як були заарештовані сотні членів, в тому числі її керівник, і поліція накрила кілька схованок зброї сепаратистів.

ЕТА була сформована наприкінці 1950-х років у період диктатури Франсиско Франко з метою створення незалежної Баскської держави на півночі Іспанії та на півдні Франції.

Європейська правда


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.