Міністерство фінансів оприлюднило Меморандум з МВФ

6771

Міністерство фінансів України оприлюднило Меморандум про економічну і фінансову політику, який Україна підписала з Міжнародним валютним фондом.

Відповідний документ з’явився на сайті міністерства у вівторок, 4 квітня, передає кореспондент НБН.

НБН публікує лист до директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард від 2 березня 2017 року, у якому викладається план економічної та фінансової політики України.

Лист підписали президент України Петро Порошенко, міністр фінансів України Олександр Данилюк, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.

«Ми підтверджуємо свої зобов’язання стосовно реалізації політики та виконання завдань економічної програми, що підтримується в межах угоди з МВФ про Механізм розширеного фінансування (EFF). Ми також надаємо виклад подальших етапів політики на виконання цих завдань в Меморандумі про економічну і фінансову політику (МЕФП) від 27 лютого та 21 липня 2015 року та 1 вересня 2016 року, що додається», – йдеться у тексті листа.

«Ми успішно вивели економіку з глибокої рецесії. Наразі, економіка відновлюється, рівень інфляції знизився близько до однозначних показників, обсяг офіційних резервів збільшився більше, ніж вдвічі, а фінансова система зміцнюється», – заявила українська влада МВФ.

Проте, перед економікою й надалі стоять значні виклики, зокрема, незадовільний низький рівень зростання; все ще великим залишається обсяг державного боргу, а бізнес клімат є заслабким, зокрема через неподолану корупцію та завеликий неефективний державний сектор.

У зв’язку з цим українська влада просить МВФ перенести терміни реалізацій ряду зобов’язань перед МВФ.

«Особливо ми просимо перенести «маяки» щодо пенсійної реформи та земельної реформи на кінець квітня і на кінець травня 2017 р. відповідно з тим, щоби в нас було більше часу для досягнення соціального консенсусу з метою проведення цих критично важливих реформ», – йдеться у тексті листа.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.