У Парагваї демонстранти захопили будівлю парламенту

233331

Розлючені демонстранти вдерлися до будівлі парламенту Парагваю. Протести розпочалися після спроби сенаторів змінити конституцію, щоб уможливити переобрання президента на новий термін.

У столиці Парагваю Асунсьйоні в п’ятницю, 31 березня, протестувальники захопили парламент. Штурму передували численні сутички між демонстрантами та поліцією, передає інформагенція AFP.

Учасники акції протесту підпалювали автомобільні шини, а поліція застосовувала у відповідь сльозогінний газ, водомети та гумові кулі. Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, у результаті протистояння кілька десятків людей отримали різноманітні тілесні ушкодження, у тому числі й дехто з відомих політиків, котрі також брали участь у протестах. У міністерстві внутрішніх справ заявили про поранення працівників поліції.

Протести стали реакцією на закрите засідання верхньої палати парламенту Парагваю – Сенату. Під час засідання більшість сенаторів, а саме 25 з 45, проголосувала за те, щоб дозволити президенту Парагваю Орасіо Картесу повторно висуватися на виборах глави держави.

Після того, як демонстранти захопили будівлю парламенту, вони розгромили кабінетів тих сенаторів, котрі голосували за зміни до конституції. Частину будівлі охопило полум’я.

Аби уможливити повторне обрання Картеса, термін президентства якого спливає 2018 року, слід затвердити зміни до конституції країни. За них також мають проголосувати й члени нижньої палати парламенту країни.

Конституція Парагваю забороняє з 1992 року повторне висунення на президентських виборах, щоб запобігти поновленню диктатури в цій країні.

Джерело: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.