Світовий банк запропонував Україні монетизувати субсидії для споживачів протягом двох-трьох років

031141

На думку експертів, у середньостроковій перспективі оптимальним є варіант повної монетизації субсидій для домогосподарств.

Експерти Світового банку підготували “дорожню карту” реформування української системи субсидій, яка передбачає монетизацію для постачальників з наступного опалювального сезону, а для споживачів – протягом двох-трьох років, пише в своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва. “Експерти пропонують три варіанти розрахунків за субсидії — шляхом взаємозаліків, прямих розрахунків грошима або комбінацією взаємозаліків і грошових розрахунків.

Також є три можливі варіанти надання самих субсидій у грошовій формі, тієї самої монетизації — на поточні рахунки підприємств ЖКГ, на спеціальні рахунки підприємств ЖКГ і напряму одержувачам субсидій, тобто домогосподарствам”, – зазначає автор. Як вказує Самаєва, фахівці проаналізували безліч варіантів монетизації субсидій і прийшли до висновку про те, що в середньостроковій перспективі оптимальним є варіант їх повної монетизації для домогосподарств. “Саме він дасть змогу сформувати належні комерційні відносини на ринку, сприятиме розвитку конкуренції на рівні роздрібного ринку газу, дозволяючи домогосподарствам вирішувати, як витратити субсидії, і забезпечуючи стимули до енергозбереження”, – підкреслює вона.

За словами Самаєвої, реалізувати такий варіант зараз неможливо з цілого ряду причин технічного та фінансового характеру. “Для цього знадобляться як відповідні ІТ-рішення (процесинговий центр обробки платежів, наприклад), так і достатня ліквідність держбюджету, щоб виплати надходили вчасно, а також забезпечення належної платіжної дисципліни. Чи є ці фактори неподоланними? Звичайно, ні. Але окремі представники Кабміну продовжують наполягати на тому, що монетизація для населення неможлива й навіть монетизація залишків під сумнівом”, – підсумовує автор. 123

Раніше ми писали, що “Ощадбанк” має можливість відкрити 7 млн рахунків, необхідних для монетизації субсидій для населення, а також забезпечити технічну можливість для обліку та контролю виплат.

Джерело: dt.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.