“Укргазвидобування” дозволило взяти участь у тендері на 13 млрд компанії-прокладці, щоб дискредитувати та відмовитися від ProZorro, – експерт

1432042560-3822

«Укргазвидобування» може віддати мільярдний тендер на бурові роботи невідомій компанії-прокладці з метою дискредитувати та позбутися системи електронних закупок ProZorro. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав експерт у сфері енергетики Дмитро Марунич, повідомляє Цензор.Нет.

«Тендер на 13,3 млрд. гривень від «Укргазвидобування» через систему ProZorro виграло невідоме ТОВ «Північгазресурс», запропонувавши лише 2,16 млрд. У ньому працюють лише два співробітники, а статутний фонд складає 74,4 тисячі гривень. Перемога фірми-прокладки свідчить про те, що «Укргазвидобування» намагається дискредитувати ProZorro, щоб показати її неефективність та відмовитися від неї», – зазначив експерт, водночас наголосивши, що пропозиція ще не була акцептована замовником.

Він пояснив, що передача «Укргазвидобуванням» 2 млрд. гривень фіктивній структурі може бути здійснена з метою «освоїти» решту 11 млрд. через торги зі зниженням ціни (редукціон).

«На «Укргазвидобування» не поширюється закон про держзакупівлі, а тому відмовившись від ProZorro, компанія проводитиме торги на пониження, що створить широке поле для махінацій. При такій схемі керівник структури Олег Прохоренко зможе зробити закупівлі повністю непрозорими та освоїти 11 млрд. решти суми тендеру», – зазначив фахівець, наголосивши, що компанії зі світовим іменем, на зразок американської Schlumberger, навіть не розглядають можливість участі у торгах на пониження через корумпованість процедури.

Експерт звернув увагу на те, що «Укргазвидобування» вже почало проводити тендери через редукціони – 27 грудня компанія оголосила тендер на закупівлю п’яти бурових станків вантажопідйомністю 450 тонн з очікуваною вартістю 3,549 млрд грн.

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року найнижчу ціну на тендер «Укргазвидобування» на розробку газових родовищ у Харківській та Полтавській областях у 2017-2020 роках запропонувала компанія «Північгазресурс».

UAinfo


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.