Саміт АТЕС проходить під знаком невизначеності через Трампа

575_197d15bfd004eee31e3f5e24478c4399_3527

Під час саміту лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав створити зону вільної торгівлі за участю усіх країн АТЕС.

А прем’єр Нової Зеландії заявив, що TPP може запрацювати і без участі США.

Саміт організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) відкрився у суботу, 19 листопада у столиці Перу Лімі. Він проходить під знаком невизначеності через політику протекціонізму, яку під час передвиборчої кампанії у Сполучених Штатах обіцяв сповідувати новообраний президент країни Дональд Трамп.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час свого звернення до представників бізнесу, які також беруть участь у саміті, виступив проти протекціонізму у світі та закликав уряди країн та бізнес спільно працювати, щоб досягнути “відкриту економічну співпрацю”, незважаючи на “труднощі та виклики, з якими стикаються друзі глобалізації”. Його слова наводить агенція dpa.

Сі також підтримав створення зони вільної торгівлі, до якої б увійшли усі 21 країна-клен АТЕС. “Відкриття економік є життєво необхідним для усіх азійсько-тихоокеанських країн”, – наголосив лідер КНР та пообіцяв: “Китай не зачинятиме свої двері для зовнішнього світу, проте відчинить їх більше”, цитує Reuters.

Мексика сподівається на “новий етап” з Трампом

Виступаючи на саміті, президент Мексики Енріке Пенья Ньєто висловив сподівання, що з Дональдом Трампом на посаді президента США дві країни розпочнуть “новий етап у відносинах”. “Враховуючи позиціонування Трампа, ми зараз перебуваємо на стадії, коли віддаємо перевагу діалогу на шляху побудови нового порядку денного у наших двосторонніх відносинах. Мексика, як і весь світ, на порозі того, щоб розпочати новий етап зі США, і з точки зору торгівлі ми хочемо повноцінно розкрити потенціал цих стратегічних відносин між Мексикою і США”, – заявив Ньєто.

За його словами, дві країни щохвилини обмінюються товарами на суму один мільйон доларів, створюючи таким чином переваги для працівників та компаній з обох боків кордону.

TPP без США?

У саміті АТЕС беруть участь, зокрема, президент США Барак Обама та президент Росії Володимир Путін. Прогнозується, що Обама може провести з Путіним неформальну зустріч на полях саміту, хоча офіційно зустрічей між ними не заплановано. У саміті беруть участь більше тисячі делегатів з країн-учасниць організації. До АТЕС входять і 12 країн, які є учасниками угоди про зону вільної торгівлі країн Азійсько-Тихоокеанського регіону (TPP), яка була ініційована чинним президентом США Бараком Обамою та підписана у лютому 2016 року, проте так і не набула чинності, оскільки не була ратифікована Сполученими Штатами. Новообраний президент США Дональд Трамп обіцяв зупинити TPP.

Утім, під час саміту АТЕС у суботу прем’єр-міністр Нової Зеландії Джон Кі заявив, що якщо Трамп вирішить припинити участь США у вільній торгівлі, то йому не слід очікувати, що цьому прикладу послідує решта світу. На його думку, все ще залишаються шанси врятувати угоду про зону вільної торгівлі країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, якщо внести до неї зміни, які будуть влаштовувати нового президента США. “Якщо навіть США не захочуть долучатися до вільної торгівлі, президенту Трампу варто знати, що решта країн хочуть”, – наголосив Джон Кі.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.