НАБУ взялося за Коломойського через борги перед “Укрнафтою”

707070

Відповідно до ухвали Солом’янського райсуду м. Києва від 27 вересня, Національне антикорупційне бюро України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №52016000000000328 від 19.09.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

За даними детективів НАБУ, в період з березня по жовтень 2015 року службові особи ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд», ТОВ «Котлас», діючи спільно зі службовими особами ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина», вчиняючи антиконкурентні узгоджені дії, прийняли участь у аукціонах з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, організованих та проведених ПрАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» та продавцем на яких було ПАТ «Укрнафта».

За результатами проведення зазначених аукціонів, в яких переможцями визначено ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд», ТОВ «Котлас». З останніми ПАТ «Укрнафта» укладено договори купівлі-продажу нафти.

На виконання зазначених договорів купівлі-продажу нафти ПАТ «Укрнафта» реалізувала нафту ТОВ «Галнафта» на 1,438 млрд грн; ТОВ «Гарант-УТН» на 1,455 млрд грн; ТОВ «Техтрейд Груп» на 1,184 млрд грн; ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд» на 4,787 млрд грн; ТОВ «Котлас» на 3,038 млрд грн.

В подальшому після укладення договорів купівлі-продажу нафти ПАТ «Укрнафта» на підставі поданих службовими особами ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд», ТОВ «Котлас» листів про відтермінування оплати за нафту, укладено додаткові угоди, відповідно до умов яких відтерміновано оплату за поставлену нафту, що стало однією з передумов до виникнення штучно створеної дебіторської заборгованості.

За даними слідства, надалі, після відтермінування оплати за нафту згідно укладених додаткових угод, службові особи ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд», ТОВ «Котлас» перед ПАТ «Укрнафта» за поставлену нафту не розрахувалися, привласнивши її та розпорядившись на власний розсуд.

Відповідно до акту від 01.08.2016 №05-21/81 позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ПАТ «Укрнафта» за період з 01.01.2014 по 31.12.2015, згідно з накопичувальною відомістю по рахунку 36.1.1 дебіторська заборгованість перед ПАТ «Укрнафта» за поставлену нафту по договорам, укладеним за результатами аукціонів, становить 7,74 млрд грн, з яких ТОВ «Галнафта» – на 1,36 млрд грн; ТОВ «Гарант-УТН» – на 745,1 млн грн; ТОВ «Техтрейд Груп» на 1,12 млрд грн; ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд» на 2,98 млрд грн; ТОВ «Котлас» на 2,7 млрд грн.

«Таким чином, у період з березня по жовтень 2015 року службові особи ТОВ«Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ«ТД «Прикарпаттянафтотрейд», ТОВ «Котлас», діючи за попередньою змовою групою осіб спільно зі службовими особами ПАТ «Укрнафта», ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина» шляхом зловживання службовим становищем заволоділи нафтою на загальну суму 7,74 млрд грн, що є особливо великим розміром», – йдеться в ухвалі суду.

Вказаною ухвалою суд задовольнив клопотання детективів НАБУ й надав тимчасовий дозвіл до документів у Приватбанку з можливістю їх вилучення (здійснити виїмку), що стосуються рахунків ТОВ «Гарант-УТН». Іншими ухвалами суд надав такий же дозвіл щодо рахунків ТОВ «Котлас», ТОВ «Техтрейд Груп», а також документів, що перебувають у володінні «Укртатнафти».

Окремо в судових матеріалах звертається увагу, що ТОВ “Гарант-УТН”, ТОВ “Котлас” і ТОВ “Техтрейд Груп” мають “ознаки ризиковості, а саме: малий статутний фонд, невелика кількість працюючих осіб на підприємстві, відсутні амортизаційні витрати на підприємстві”.

P.S. Раніше газета «Дзеркало тижня. Україна» пов’язувала ТОВ “ТД Прикарпаттянафтотрейд”, ТОВ “Галнафта”, ТОВ “Гарант-УТН”, ТОВ “Техтрейд груп” з групою «Приват».

Finbalance


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.