Клімкін розповів про черговість етапів встановлення контролю над кордоном на Донбасі

epa04334904 Ukrainian Foreign Minister Pavlo Klimkin speaks during a brief press conference with US Secretary of State John Kerry after the two met at the Department of State in Washington, DC, USA, 29 July 2014. Secretary Kerry used the opportunity to speak on the crises in Gaza and eastern Ukraine.  EPA/JIM LO SCALZO

Блок з безпеки в питанні виконання Мінських угод повинен бути виконаний в першу чергу.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі “5 каналу” під час телефонного включення в четвер увечері, повідомляє Українська правда.

“На нашу думку, така “дорожня карта”, навпаки, повинна прописати, по-перше, послідовність кроків, по-друге, гарантію їх виконання, бо Росія тлумачить Мінські домовленості абсолютно по-іншому, ніж ми з нашими німецькими та французькими друзями і партнерами… Контроль над кордоном повинен встановлюватися в два базових етапи”, – сказав глава МЗС.

За його словами, перший етап – це “моніторинг з боку ОБСЄ, і у нас є чітка логіка і план з ОБСЄ, яким чином це має відбуватися”.

“По-перше, це встановлення низки баз ОБСЄ уздовж кордону одночасно з відеоспостереженням, в тому числі нічним, на всіх ключових дорогах і залізницях. Другий момент пов’язаний з тим, що групи ОБСЄ повинні розміщуватися у всіх пунктах пропуску з нашого боку кордону. Третій момент – ОБСЄ саме з цих баз повинні контролювати ділянки між цими пунктами пропуску”, – розповів Клімкін.

Говорячи про другий етап, він зазначив: “А на другий день після виборів контроль над кордоном повинен бути повернутий вже нам безпосередньо. Тобто я маю на увазі українських прикордонників”.

“Якщо у нас не буде моніторингу кордону з боку ОБСЄ, то немає сенсу говорити про якісь кроки щодо безпеки”, – підкреслив міністр.

Таким чином, за його словами, спочатку повинен бути чіткий блок з безпеки, що передбачає “реальну тишу”.

“Але одночасно також повний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території Донбасу та до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. Другий момент – в тому, що ми повинні узгодити мандат і домовитися про основні параметри місії, яка буде забезпечувати безпеку виборів. Третій момент – ми повинні домовитися, яким чином буде відбуватися відвід регулярних російських військ, найманців і зброї”, – виклав послідовність кроків Клімкін.

На його переконання, без таких домовленостей починати виконання політичного блоку, зокрема, закону про вибори, “немає ніякого сенсу”.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.