Євросоюз допустив визнання дій РФ в Алеппо воєнними злочинами

syr_war_on_syria_urban_destruction

Європейський союз припустив, що дії Росії в сирійському Алеппо є воєнними злочинами.

Як повідомляється у висновках Ради ЄС за результатами наради, після початку наступу режиму президента Башара Асада і Росії, інтенсивність бомбардувань непропорційно збільшилася, що призвело до атак по лікарням, школам та об’єктів інфраструктури, повідомляє НВ.

“Також використання бочкових і касетних бомб, хімічного зброю викликали катастрофічну ескалацію конфлікту і призвели до збільшення жертв серед мирного населення, в тому числі жінок і дітей і можуть бути віднесені до військових злочинів”, – йдеться в документі.

Зазначається, що у зверненні до Кремля Брюссель вказав на його можливість вплинути на політичне вирішення конфлікту. Росію попросили зробити так, щоб режим Асада припинив бомбардування міста.

Варто зазначити, що про санкції проти РФ в документі нічого не говориться, але можуть бути обмежувальні заходи щодо сирійських громадян і компаній.

Перед засіданням глав зовнішньополітичних відомств країн-членів ЄС багато висловилися проти можливих нових санкцій щодо Росії, але француз Жан-Марк Еро вказував на необхідність надання тиску.

Кореспондент Wall Street Journal в Брюсселі Лоуренс Норман зауважив, що підсумковий документ обговорювався протягом п’яти днів. За його оцінкою, основним відповідальним за ситуацію ЄС вважає президента Асада.

Раніше зазначалося, що глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що нові санкції проти Росії не допоможуть населенню східної частини сирійського міста Алеппо.

Французький міністр закордонних справ вже говорив раніше, що направить в Міжнародний кримінальний суд вимога провести розслідування на предмет того, чи не є дії Росії в Алеппо військовими злочинами.

У Москві можливість причетності до злочинів заперечують. Навпаки, військові вказують, що при підтримці російських ВПС війська Асада звільняють території від контролю сил террористичного угруповання Ісламська держава.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.