Нацбанк просить покарати Таруту за дискредитацію Гонтарєвої

1102

Нацбанк звернувся до СБУ, ГПУ та НАБУ з проханням відкрити кримінальні провадження у зв’язку зі звинуваченнями на адресу голови НБУ Валерії Гонтаревої в брошюрі, яку на зустрічі з МВФ та Світовим банком розповсюджував Сергій Тарута.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на  прес-службу Нацбанку.

“Національний банк України 13 жовтня 2016 року звернувся до СБУ, Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України з проханням відкрити кримінальні провадження у зв’язку з розповсюдженням провокаційних матеріалів з голослівними звинуваченнями на адресу голови Національного банку України. Йдеться про тенденційну підбірку неправдивої інформації під назвою “Загроза економічній безпеці України”, яка розповсюджувалася українським бізнесменом Сергієм Тарутою перед початком зустрічі країн-членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні (США), що проводилась з 06 по 10 жовтня 2016 року”, – йдеться в повідомленні.

Гонтарева на цій зустрічі представляла державу як голова офіційної делегації України.

“Брошюра, яка розповсюджувалась особисто Сергієм Тарутою, представляє собою збірку неправдивої, провокаційної, викривленої інформації та голослівних звинувачень офіційної особи в корупційній діяльності, розвалі банківської системи та створенні загрози економічній безпеці України”, – уточнює прес-служба Нацбанку.

Зазначається також, що над підготовкою брошюри працювала Асоціація українських банків, яку очолює Олександр Сугоняко, але, як зазначають у НБУ, “наразі Асоціація не представляє інтересів банківської спільноти, адже вже давно втратила і авторитет, і більшу частину членів”.

У НБУ також зазначили, що частина провокаційної інформації щодо Гонтаревої вже розповсюджувалась останнім часом на сайтах сумнівних інтернет-видань та неодноразово спростовувалась як самим Нацбанком, так і НАБУ.

У декількох випадках, коли можливо було встановити конкретних розповсюджувачів цієї неправдивої інформації, НБУ звертався до суду за захистом своєї ділової репутації та зобов’язанням спростувати недостовірну інформацію. Наразі триває судовий розгляд цих справ, причому відповідачі (зокрема народні депутати Павло Костенко та Михайло Головко) не відвідують судових засідань, зазначає прес-служба.

“Вочевидь, метою осіб, які розповсюджували вищезазначені матеріали на зустрічі країн-членів МВФ та СБ, є цілеспрямовані намагання дискредитувати діяльність голови НБУ, перешкодити виконанню нею службових обов’язків і таким чином здійснити на її діяльність незаконний вплив”, – йдеться у повідомленні.

У НБУ зазначають, що такі дії містять ознаки злочину, передбачені статтею 344 Кримінального кодексу України, і винні мають бути покарані. Покаранням за даний злочин може стати обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.

Також зазначається, що представники країн-членів МВФ та СБ, які добре знайомі з роботою керівництва Національного банку, “були глибоко здивовані та обурені такими низькопробними провокаціями, та висловили свої слова підтримки голові Національного банку”.

У НБУ також відмітили, що такі дії направлені на підрив економічної та інформаційної безпеки України (а це стаття 111 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років), оскільки від сприйняття учасниками наданої неправдивої інформації може залежати результат розгляду питань, що мають важливе значення для України, тобто неправдива інформация може нанести безпосередню шкоду державним інтересам та її економічній безпеці.

“Провокація, яка була вчинена у Вашингтоні, – це лише одна ланка у ланцюжці інформаційної кампанії, направленої на дискредитацію голови Національного банку України. За нашою інформацією, продовження провокаційних дій планується на засіданні Верховної Ради України у вівторок 18 жовтня 2016 року”, – йдеться в прес-релізі.

НБУ, керуючись статтями Кримінального процесуального кодексу України та Закону України “Про Національний банк України” просить негайно порушити кримінальні провадження та розпочати досудове розслідування щодо інциденту.

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.