Візит Путіна у Францію – це ляпас здоровому глузду, – журналістка

f4656f27-2f7d-4266-ad52-55bd71d6566c_w987_r1_s

Можливість скасування візиту Володимира Путіна у Францію коментує паризька кореспондентка “Українського тижня” Алла Лазарева

Євген Павлюковський: Візит президента Росії Володимира Путіна до Франції може бути відмінений. Напередодні президент Франці Франсуа Оланд жорстко розкритикував дії Росії в Сирії, назвавши їх військовим злочином. В інтерв’ю каналу TF1 він заявив, що не впевнений, що хоче зустрічатися з Путіним. Наскільки серйозно можна розцінювати таку заяву?

Алла Лазарева: Це могла бути заява і для французької аудиторії. Дуже погано сприйняли у Франції той факт, що резолюція, яку пропонувала Франація на Радбезі ООН, Росія заблокувала. У Франції досить довго відстоювали ідею поганого миру і діалогу з Росією. Думаю, що зараз вони почуваються дещо зрадженими. Оланд дійсно міг сказати такі різкі слова з розрахунку на внутрішній електорат.

Сергій Стуканов: Російська сторона заявляє, що і досі готує візит. Чи можна очікувати якихось рухів вперед з огляду на те, що Росія займає відверто деструктивну позицію?

Алла Лазарева: Ні, не слід. Навіть приїзд Путіна у Францію прибічниками Кремля розцінювався б як перемога над здоровим глуздом і над західною демократією. Тому як раз не пустити Путіна було б правильним кроком.

Але не факт, що команда Оланда на цей крок зважиться. Власне вже продати землю біля Ейфелевої вежі і дозволити Москві будувати там культурний центр, який багато хто вважає шпигунським, було помилкою.

Євген Павлюковський: А що б означало мовою дипломатії скасування візиту Путіна?

Алла Лазарева: Дипломати кажуть, що це цілком можна здійснити. Але політична воля у Франції не є настільки потужною, щоб зробити такий крок. Тому це більше дипломатія тиску, але не позиція сили.

Криза у стосунках Франції і Росії безперечно є. Але з того часу, як міністром закордонним справ став Жан Марк Еро і замінив Лорана Фабіуса, який був доволі жорстким і непроникним для кремлівських впливів, дипломатія стосовно Росії пом’якшала і аргументи на користь «поганого миру» переважають.

Зважаючи на суспільні настрої, всім ми було приємно, якби Путіну дали добрячого ляпаса. За останніми соціологічними опитуваннями 80% французів не сприймають Путіна і негативно ставляться до нього.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.