Члени ОПЕК домовилися про скорочення видобутку нафти; марка Brent подорожчала на 5%

xer040216

Члени ОПЕК вперше з 2008 року домовся про скорочення видобутку нафти

Члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) вперше з 2008 року домовилися про обмеження видобутку нафти під час неформальної зустрічі в Алжирі. Про це повідомляє 112.ua з посиланням на Reuters.

За даними агентства, ОПЕК вирішили скоротити видобуток сировини з 33,24 млн барелів на добу до 32,5 млн.

На наступній зустрічі, яка пройде у листопаді, в організації обговорять, скільки саме нафти буде видобувати кожна країна. Крім того, країни, що не входять в ОПЕК, отримають пропозицію також скоротити видобуток.

Зазначимо, нафта марки Brent подорожчала ввечері в середу, 28 вересня, більш ніж на 5% після повідомлень про те, що країни ОПЕК погодили заходи щодо обмеження видобутку нафти. Про це свідчать дані торгів на ICE.

Протягом дня ціна нафти перебувала на рівні приблизно 46,3 долара за барель, потім почала зростання і відразу після надходження новин з Алжиру різко піднялася до рівня 48,5 долара за барель.

За даними Bloomberg, в квітні видобуток нафти країнами ОПЕК досягла рекордного рівня з 1989 року, коли агентство стало збирати відповідні дані. Зростання відбулося за рахунок Ірану, який стрімко нарощує обсяги видобутку після зняття санкцій. За даними Bloomberg, Іран вже видобуває 3,5 млн барелів, що є найбільшим показником з грудня 2011 року.

17 квітня в столиці Катару – Досі – деякі експортери нафти намагалися домовитися про заморожування видобутку нафти на рівні січня 2016 року, але переговори завершилися безрезультатно, оскільки Саудівська Аравія зажадала, щоб угоду підтримав Іран, представники якого навіть не приїхав на зустріч.

На думку організаторів саміту в Досі, заморожування видобутку могла б стабілізувати ціни на нафту, що мають тенденцію до зниження другий рік поспіль.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.