Свідком у справі про сепаратизм Єфремова може бути Ландик

12216_1424095261_шо22

Хто дав свідчення, завдяки яким затримали одіозного політика, досі не відомо.

Керівника фракції Партії регіонів і одного з найближчих соратників Віктора Януковича затримали в аеропорту “Бориспіль” при спробі вилетіти до Австрії, інформує ТСН.

Олександру Єфремову закидають участь у створенні “ЛНР” і фінансування терористів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30. Постанову про затримання політикові показали у VIP-залі аеропорту. “Тиждень тому ми отримали прямі свідчення про його роль в організації “ЛНР”, і це дало нові аргументи для слідства. Єфремов отримав цю інформацію і хотів сьогодні втекти”, – пояснив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Наразі відомо, що інформацію ГПУ отримала від свідка. Його свідчення закріплені в суді. Особа цієї людини не розкривається. Однак у багатьох на вустах уже звучить прізвище луганського екс-регіонала Володимира Ландика. Той не приховував ролі колеги-земляка у формуванні терористичної проросійської групи. “Не було би Єфремова – не було би його команди комсомольської, не було би ніякої “ЛНР”, – іще рік тому говорив Ландик.

Із затриманим увесь день працювали слідчі. Плануються також обшуки та обрання запобіжного заходу. За статтями обвинувачення не передбачається іншого, крім арешту. Єфремов уже побував у СІЗО в лютому 2015 року. Тоді ГПУ розслідувала блискавичний підрахунок під час голосування в парламенті так званих “диктаторських законів 16 січня”, які суттєво обмежували права і свободи громадян. Фігурант справи заперечував свою причетність до фальсифікацій у парламенті та вийшов на волю під заставу. Тепер прізвище Єфремова фігурує у справі про події 2014 року в Луганську. Тоді невідомі спочатку захопили будівлю СБУ, згодом потрапили до держадміністрації. Генпрокуратура розраховує дізнатися від політика, хто завозив бойовиків до Луганська, фінансував їх та озброював. “З моєї точки зору Єфремов є дуже цінним свідком, який може дати покази про те, як розвивалися події на початковому етапі неоголошеної війни Росії проти України”, – заявив Луценко. З боку колишніх соратників Єфремова уже з’явилася заява “Опозиційного блоку”, до якого перейшли колишні регіонали. Він висловив обурення щодо затримання політика. Разом із тим генпрокурор заявив, що Єфремов – не єдиний підозрюваний, тому найближчим часом можуть бути нові затримання.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька
Джерело: tsn.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.