Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вражений офіційним візитом до України

Dzhastin-Tryudo

Він зрозумів важкість умов, в яких перебуває Україна.  “Ви знаєте, що прем’єр-міністр давно підтримує Україну. Коли ми були в опозиції, ми підтримували Україну. Ми бачимо українське питання для Канади не партизанським. Я вважаю, що є підтримка всіх політичних партій. Але я бачу, що за останні два дні, які прем’єр-міністр був в Україні (і це не вперше, але вперше як прем’єр-міністр), Україна справила на нього надзвичайне враження.

Він дуже глибоко зрозумів на душевному рівні дві речі: по-перше, які українські цінності важливі. До якої міри цей конфлікт, який Україна переживає зараз, про демократичні цінності, права людини, багатокультурність. Він це справді зрозумів і бачив на власні очі. Це його дуже вразило”, – зазначила Фрілянд. За словами міністра, Трюдо зрозумів також, якими тяжкими є умови, в яких перебуває Україна. “Україні зараз треба воювати на два фронти: на воєнному і на фронті реформ. Він це дійсно бачив своїми очима і я також.

Ми дуже оцінюємо ту роботу, яку робить український уряд, але в першу чергу суспільство, українська громада”, – додала міністр Фрілянд. При цьому відповідаючи на запитання про побоювання українців, що після приходу лібералів до влади у Канаді новий уряд піде на співпрацю з Росією, Христя Фрілянд заявила: “Наш прем’єр-міністр дуже чітко, не один раз казав в Канаді і в Україні, що ми підтримуємо Україну. Що ми підтримували в минулому, що ми підтримуємо тепер, і що ми будемо підтримувати в майбутньому. І це абсолютно чітка наша позиція.

Є одна зміна: ми вважаємо, що важливо, щоб були якісь контакти на урядовому рівні між Канадою і Росією. Що можна розмовляти з Росією. Але не потрібно це розуміти як помягшення нашої позиції. Я би сказала, навпаки”, – констатувала вона. Читайте також: Канадський міністр розповіла, у яких сферах буде співпраця з Україною Нагадаємо, Україна і Канада підписали угоду про зону вільної торгівлі, переговори щодо якої тривали шість років.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі очікують, що зона вільної торгівлі буде передбачати зняття торговельних обмежень та повне скасування торговельних мит на основні групи товарів протягом пільгового періоду 3-7 років. Зокрема, відразу після вступу в силу скасовуються торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби, а також на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку.

Протягом 3-7 років скасовуються мита на ряд агропродукції, а також будівельні матеріали, продукцію машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі і трактори. Документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.
Джерело: ТСН


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.