Комітет Ради дозволив притягнути Онищенка до кримінальної відповідальності

02

Депутатам пропонують окремо голосувати за скасування недоторканності, затримання і арешт

Комітет з питань регламенту і організації роботи Верховної Ради розглянув внесену Генеральною прокуратурою подання на скасування депутатської недоторканності, затримання і арешт депутата від групи “Воля народу” Олександра Онищенка і рекомендує парламенту визначитися з його підтримкою або відхиленням.

Комітет ухвалив, що подання Генпрокуратури може бути розглянуто в сесійній залі, однак висловив декілька зауважень щодо нього.

Комітет рекомендує голові Ради Андрію Парубію ставити окремо на голосування питання скасування недоторканності Онищенка, окремо – його затримання і окремо – його арешт. На думку комітету, такий порядок голосування дозволить парламенту уникнути надання підстав для захисту оскаржити рішення Ради в суді.

Також комітет відзначив недостатню кількість доказів у поданні, але заступник генерального прокурора – спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький запевнив, що після повідомлення про підозру Онищенку та притягнення його до відповідальності вагома частина доказів буде представлена в суді.

На засіданні комітету, крім Холодницького, були присутні також генеральний прокурор Юрій Луценко, сам Онищенко та його адвокат Ольга Просянюк.

Захисник Онищенка просила відкласти розгляд цього питання, оскільки під час обговорення Луценко озвучив невідомі адвокатові докази, тож захисту потрібен час, щоб їх вивчити. Також адвокат вважає за необхідне внесення окремих подань щодо кожного з запобіжних заходів (окремо на затримання і окремо на арешт).

У разі не внесення окремих подань, у захисту буде підстава оскаржити можливе рішення Ради.

Нагадаємо, Онищенкові закидають заподіяння державі збитків на суму 3 млрд гривень шляхом газових махінацій. Слідчі вважають, що газ, який видобували компанії Онищенка в рамках спільної діяльності з “Укргазвидобуванням”, потрапляв на фіктивні біржі за заниженою ціною. Його викуповували пов’язані компанії і перепродували вже за ринковою ціною.

Йдеться про ТОВ “Надра Геоцентр”, ТОВ “Фірма Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест”, одним з учасників яких, згідно з Державним реєстром юридичних і фізичних осіб, є Онищенко.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.