Вибори в Іспанії: перемагають консерватори, ліві популісти зміцнюють позиції

271382

За даними екзит-полів, на парламентських виборах в Іспанії перемагає консервативна Народна партія, однак сформувати уряд можуть ліві сили. Ймовірним є продовження урядової кризи.

За даними екзит-полів, на парламентських виборах в Іспанії, які відбулися в неділю, 26 червня, перемагає правляча консервативна Народна партія (НП), на другому місці – ліві популісти з партії “Подемос”, які вперше випередили соціалістів. Опитування проводили відповідно на замовлення телеканалу TVE, видання ABC та радіостанції Cope, інформує DW

За даними екзит-полів, Народна партія в.о. прем’єр-міністра Маріано Рахоя отримає від 117 до 124 місць в парламенті Іспанії, “Подемос” – від 87 до 95, Іспанська соціалістична робітнича партія (ІСРП) може розраховувати на 81-86 місць. Партія “Громадяни” завоювала від 26 до 32 місць, повідомляє агентство Reuters. Для формування нового уряду необхідно не менше 176 голосів у нижній палаті парламенту, в якій засідають 350 депутатів.

Нагадаємо, на грудневих виборах консерватори отримали 123 місця. А у парламенті, який існував до грудня, вони мали абсолютну більшість. Сформований цією політичною силою уряд і досі керує країною (останні 6 місяців – виконуючи обов’язки до появи нового кабінету).

За словами професора-політолога Мадридського університету Оскара Прієто Хіля, перспективним є альянс поміркованих політичних сил – НП і ІСРП. Ці дві партії матимуть, за даними екзит-полів, від 198 до 210 мандатів. Однак перед виборами соціалісти заявили, що не готові підтримати уряд на чолі з консерваторами або “Подемос”. Формування правоцентристського уряду (консерватори з “Громадянами”) неможливе.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.