Політичний новачок Ґудні Йоханнессон переміг на виборах президента Ісландії

390282F548541660B16117941C7EB632228FACCCBDEA57EA5925550DB62152AE

Раніше майбутній президент працював вченим-істориком та політичний оглядачем та ніколи не мав членства в політичних партіях.

Незалежний кандидат Ґудні Йоханнессон заявив про свою перемогу на президентських виборах в Ісландії. Неофіційні результати голосування, яке відбулось напередодні, 25 червня, засвідчили, що за Йоханнессона віддали свої голоси 38,5 відсотка виборців, його найближча переслідувачка, ділова жінка Халла Томасдоттір здобула 29,4 відсотка голосів. Решта сім кандидатів залишилися далеко позаду, повідомляє агентство dpa.

“Ми, здається, вже здобули перемогу, і тепер розпочинається новий етап. Дякую вам дуже”, – сказав Йоханнессон, звертаючись до своїх прихильників, додавши, що наступної осені “майже напевно” в країні відбудуться парламентські вибори.

“Темна конячка”

Ґудні Йоханнессон, якому у неділю, 26 червня, виповнюється 48 років, є новачком у політиці Ісландії. Раніше він працював вченим-істориком та політичний оглядачем та ніколи не обіймав посади в органах державної влади та не був членом будь-якої політичної партії. Він ухвалив рішення про свою участь в президентських виборах після того, як спалахнув офшорний скандал, коли виявилось, що низка політиків Ісландії, включаючи прем’єр-міністра країни, мали рахунки у офшорних компаніях, внаслідок чого вони були змушені піти у відставку.

Під час своєї кампанії Йоханнессон обіцяв виборцям повернути довіру до політичної системи країни після багатьох років невдоволення політиками з боку суспільства через постійні скандали та фінансові проблеми. Зокрема, під час кампанії він обіцяв запровадити в країні можливість ініціювання референдумів громадянами.

Ісландія є парламентською республікою. Президент Ісландії виконує здебільшого церемоніальні функції, виступає гарантом конституції та національної єдності і представляє країну на міжнародній арені. Виконавча влада здійснюється прем’єр-міністром, який призначається президентом.

Ґудні Йоханнессон має офіційно заступити на посаду 1 серпня 2016 року.

Источник: DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.