Шотландія і Північна Ірландія хочуть залишитися в ЄС

scotland

Brexit може стати початком незалежності Шотландії і возз’єднання Північної Ірландії з Ірландією.Прем’єр-міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що її країна не бажає залишати Євросоюз, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на The Telegraph . “У той час як остаточні результати поки не оголошені, голосування вже показало, що жителі Шотландії бачать своє майбутнє як частини Європейського Союзу”, – заявила вона. Вона підкреслила, що шотландці вже висловилися за ЄС і висловилися однозначно. Па наявними даними, 62% населення Шотландії висловилися за збереження членства в ЄС, 38% проголосували за вихід. Як передає видання, екс-лідер шотландських націоналістів Алекс Салмонд уже закликав провести повторний референдум про незалежність Шотландії від Британії. Також за те, щоб залишитися в ЄС висловилася Північна Ірландія. Проти виходу з ЄС проголосували 55,7%, за – 44,3%. У зв’язку з цим найбільша націоналістична партія Північної Ірландії “Шинн Фейн” заявила, що це є підставою для проведення референдуму про возз’єднання з Ірландією. На думку голови партії Деклана Кірні, результати референдуму позбавляють британський уряд права представляти інтереси Північної Ірландії в умовах, коли її жителі висловилися за членство в ЄС.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян). Уряд Девіда Кемерона вже оголосив, що в разі перемоги прихильників Brexit навіть з мінімальним розривом Британія вийде зі складу Євросоюзу. Раніше прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу”актом економічного і політичного самоушкодження”, який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям. Так, після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.
Джерело: dt.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.