Девід Кемерон йде у відставку після референдуму про вихід Великобританії з ЄС

7125

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон йде у відставку після референдуму про вихід Великобританії з ЄС.

Про це він заявив на прес-конференції в Лондоні, інформує 112.ua

Він заявив, що поважає рішення британського народу, однак вважає, що країні було б краще і безпечніше залишатися в Євросоюзі.

“Я не думаю, що для мене було б правильно бути капітаном, який править курс для нашого човна. Це рішення далося мені нелегко, але це в інтересах держави, так і в інтересах стабільності. Сьогодні необхідно визначати точний розклад але я думаю, що в майбутньому нам потрібен буде новий прем’єр-міністр після проведення з’їзду Консервативної партії”, – заявив Кемерон.

Він заявив, що пропрацює на своїй посаді ще 3 місяці разом з діючим складом уряду.

“Сьогодні я побачився з її Величністю, щоб розповісти їй про кроки, до яких я звернуся. Британії потрібен новий прем’єр-міністр, йому буде необхідно прийняти рішення, коли почати механізм, записаний у статті 55, механізм виходу з ЄС”, – додав він.

Девід Кемерон став прем’єром Великобританії в 2010 році. Увечері 11 травня 2010 року прем’єр-міністр Гордон Браун оголосив про свій відхід з посади глави уряду і лідера Лейбористської партії і подав королеві прохання про відставку з поста прем’єр-міністра. У той же вечір пропозицію Королеви про формування уряду отримав Девід Кемерон, партія якого набрала найбільшу кількість мандатів на загальних виборах 6 травня 2010 року (але не отримала абсолютної більшості в парламенті).

12 травня 2010 року, вперше в післявоєнній історії Британії, було сформовано коаліційний уряд; лідер Ліберальних демократів Нік Клегг зайняв пост заступника прем’єр-міністра. 43-річний Кемерон став наймолодшим прем’єр-міністром Великобританії з 1812 року, коли уряд очолив 42-річний граф Ліверпуль.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.