Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо закону про “партійну диктатуру”: не відповідає європейським стандартам

30bd853734788ea2e706b471796b16a5.i750x453x520
Комісія Європейської Ради “За демократію через право” (Венеціанська комісія) оприлюднила висновок стосовно внесених у закон України про вибори поправок щодо виключення кандидатів із партійних списків – така практика не відповідає європейським нормам.
Документ оприлюднений у понеділок на сайті Венеціанської комісії, передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі. “У відповідності зі своїми попередніми зауваженнями щодо статті 81 Конституції, Венеціанська комісія вважає такими, що суперечать міжнародним нормам, можливості політичних партій постфактум заперечувати вибір електорату”, – йдеться у висновках. У зв’язку з цим у ВК вважають, що повноваження політичних партій видаляти зі своїх списків кандидатів після того, як вибори вже відбулися, “повинні бути переглянуті у світлі європейських стандартів”. Читайте також “Не відповідає стандартам ЄС”: Венеціанська комісія виступила за перегляд скандального закону про “партійну диктатуру” Як повідомляв УНІАН, 16 лютого ВР ухвалила зміни до закону про вибори народних депутатів (щодо виключення кандидатів у народні депутати з виборчого списку у багатомандатному окрузі). Законом (№3700) встановлюється, що партія, яка висувала кандидата у депутати, включеного до її виборчого списку, може ухвалити рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним. Таке рішення ухвалюється відповідно до статуту партії, з’їздом, зборами, конференцією партії. Витяг з протоколу цих заходів, підписаний головуючим, та рішення, підписане керівником і скріплене печаткою партії, не пізніше як на 5-й день з дня прийняття рішення передаються до ЦВК. На підставі цих документів ЦВК не пізніше ніж на 5-й день з дня їх отримання приймає рішення про виключення зазначеного у рішенні кандидата у депутати з виборчого списку партії.

Джерело : УНІАН


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.