Над Грибовицьким сміттєзвалищем утворилося сильне задимлення

1822132__1__650x410

Мешканці Львова повідомляють про сильне задимлення та загоряння в районі Грибовицького сміттєзвалища. Однак рятувальники запевняють, що нових загорянь станом на вечір 7 червня на сміттєзвалищі немає, а є лише сильне задимлення.

Наразі дим з боку Грибовицького сміттєзвлища добре видно з різних районів Львова. Світлини стовпів диму львів’яни активно поширюють у соцмережах. На деяких світлинах видно і вогонь на схилах сміттєзвалища.

Загоряння та дим в районі Грибовичів, у вівторок увечері з боку м. Винники

Фото зроблене близько 22:00 7 червня

Фото зроблене безпосередньо на території сміттєзвалища (фото Ігоря Зінкевича)

Депутат Львівської міськради та активіст Ігор Зінкевич оприлюднив також відео загорядння.

Крім того, мешканці північних мікрорайонів Львова відчувають запах диму.

Фото зроблене з району Високого замку

Фото з району автостанції №2

Разом з тим, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ ГУ ДСНС України у Львівській області Віталій Туровцев увечері 7 червня запевнив ZAXID.NET, що нових загорянь на сміттєзвалищі немає. За його словами, на ділянці, де 28 травня сталося займання, а пізніше – обвал, уже близько тижня тліє сміття. Остаточно загасити його не вдається через небезпеку повторного обвалу на цій ділянці.

Те, що у вівторок ввечері дим стало дуже добре видно з різних районів Львова, Туровцев пояснив зміною атмосферного тиску та напрямку вітру. Він також запевнив, що на сміттєзвалищі постійно чергують бригади надзвичайників, які у разі поширення тління за межі небезпечної ділянки гасять його.

Нагадаємо, внаслідок обвалу, який стався на сміттєзвалищі 30 травня, загинули троє пожежників та зник еколог ЛКП «Збиранка», якого досі не знайшли. Пошукові роботи на сміттєзвалищі наразі призупинені через небезпеку нових обвалів. Тріщина на вершині сміттєзвалища щодня збільшується і наразі сягає близько 3 м.

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про оголошення міста Львова та двох сіл навколо сміттєзвалища (Малехів і Грибовичі) зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Фото ZAXID.NET, “Варти-1”

Джерело: ZAHID.NET


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.