Експерт розповів про загрозу від новоствореної приватної виконавчої служби

3-5

Приватна виконавча служба загрожує стати “новими рейдерами”. Про це у коментарі сайту “24” сказав політичний консультант, керівник Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков.

Експерт назвав “суцільним негативом” нове законодавство у сфері виконання судових рішень, якщо приватна виконавча служба не буде стосуватись виключно тих проваджень, які не може виконати державна виконавча служба.

Ми побачимо таку саму ситуацію, як у РФ сьогодні, коли приватні виконавці вриваються в помешкання боржників, б’ють людей, вимагають повернення якихось боргів по завищених “тарифах”. У Росії тільки після того, як в одній з областей стався факт побиття і зґвалтування приватною виконавчою службою у родині боржника, у Держдумі з’явився законопроект про обмеження діяльності приватних виконавців,
— розповів Биков.

За його словами, прийнятий законопроект фактично не містить ніяких гарантій безпеки громадя н України і ніяких суттєвих обмежень діяльності приватних виконавців.

Якщо певним видом виконавчого провадження може зайнятись державна виконавча служба, то вона має це робити. Інакше створюватиметься десяток фіктивних фірм чи організовані злочинні угрупування просто будуть реєструвати свої так звані колекторські контори і займатимуться “віджиманням” грошей, майна, рейдерськими захопленнями, але це вже буде начебто у легальний спосіб,
— пояснив Биков.

На думку експерта, державна виконавча служба може справитися з усіми потребами і викликами, якщо її реформувати і надати більше повноважень. Тих, які вона має сьогодні — недостатньо для якісного проведення виконавчих проваджень.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада ухвалила закон “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.

Джерело: 24 канал


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.