Арктика може вперше за 100 тисяч років звільнитися від льоду

Арктика звільниться від льоду

До вересня цього року кригою буде вкрито менше 1 квадратного кілометра Арктики.

Професор Пітер Уодхем з Кембріджського університету заявив про те, що в цьому або наступному році Арктика може вперше за останні 100 тисяч років повністю звільнитися від льоду. Про свої висновки вчений розповів виданню The Independent. Уодхем заявляє про те, що останні дані, зібрані за допомогою супутників NASA, показують, що за станом на 1 червня в Арктиці було покрите льодом 11,1 мільйона квадратних кілометрів, при середньому показнику за останні 30 років 12,7 мільйона кілометрів. Різниця між цими двома показниками приблизно дорівнює площі шести таких країн, як Великобританія.

На думку Уодхэма, до вересня цього року площа льоду в Арктиці складе менше одного квадратного кілометра, або ж він зникне зовсім. В даний час рекордно низький показник покриття кригою Арктики становить 3,4 мільйона кілометрів. На думку дослідника, у цьому році площа льоду в Арктиці стане значно менше цього показника. Якщо ж лід не розтане остаточно, він, в основному, буде зосереджений в районі півночі Канади. Останній раз Арктика була вільна від льоду 100-120 тисяч років тому. Раніше в Арктиці були виявлені залишки тропічного лісу. Копалини дерева представляли собою щось середнє між пальмою і папороттю.

Джерело: dt.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.