На скільки ж подешевшають вживані авто з Європи?

1439844211_new-avto

На вживані автомобілі, які завозять в Україну, зменшили акциз. Це передбачає закон №3251, його сьогодні прийняла Верховна Рада.
Відповідно до нього, за зниженими ставками будуть розмитнювати тільки авто, молодші 2010 року. Можна імпортувати лише один автомобіль на рік і не продавати його рік. Низькі ставки діятимуть до 31 грудня 2018 року. За найбільш популярні автомобілі з двигуном 1,5 л замість 3 тис. євро, сплатити треба буде всього 90 євро акцизу.

“На ринок нових авто цей закон не вплине. Але для звичайних людей, які давно прагнули завести для власних потреб автомобіль це буде позитив. Найбільше акциз вплине на ціну автомобілів з бензиновим двигуном об’ємом від 1 до 2,2 літра – знизить вартість від 2,3 до 4 тисяч євро. Дизельні авто з двигуном до 2,5 літра – подешевшають на 3,9 тисячі євро. Також знизиться ПДВ на цю суму. Зрештою в Україні можна буде знайти іномарки, не старші за 5 років за ціною від 5 до 9 тисяч євро. Зараз такі автомобілі коштують на 3-6 тисяч євро дорожче”, – розповів автомобільний експерт Олег Омельницький.

На думку Омельницького, зниження акцизу на вживані іномарки знизить ціни на автомобілі в Україні віком до 15 років. На вартість машин, старших за 20 років це не вплине.

“Не можна буде продавати Lanos 2009 року за 8 тисяч доларів, коли за 7 можна буде купити Opel Astra”, – сказав експерт.

Ціни знижуватимуться поступово, як завозитимуть іномарки за новими ставками.

“Ціни могли б знизитися більш суттєво, якби цим займалися перекупники. Звичайних людей, які завезуть авто для себе не буде дуже багато – близько 90 тисяч за рік. Бо для цього потрібно буде оформити візу, поїхати в незнайому країну, розшукувати там авто. Вивозити цей автомобіль своїм ходом, сертифікувати його тут”, – вважає голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Представник імпортерів каже, що ринок автомобілів із новим законом суттєво не зміниться. Бо 90 тисяч автомобілів, які можуть завезти за рік дії нових ставок – це всього 1% від 9 млн. ринку автомобілів України. При тому, що ціни на нові автомобілі в Україні в доларах упали на третину.

З ним не погоджується економіст Павло Мельник.

“Із введенням безвізового режиму поїхати в Європу буде нескладно. Радянський металобрухт викинуть і потихеньку пересядуть на вживані, але нормальні автомобілі. За перший рік завезуть 100 тисяч авто, за другий – 200 тисяч. Такі машини споживатимуть наполовину менше бензину, ніж “Жигулі”. Безпека з ABS та подушками безпеки покращиться. Водії менше купуватимуть ліків влітку, бо машини обладнані кондиціонерами”, – каже економіст.

Джерело Gazeta.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.